Zařizujeme Vaše stomatologické ordinace a kliniky již 20 let!
PROJEKT - FINANCOVÁNÍ - STAVBA - VYBAVENÍ PŘÍSTROJI - SERVIS

Novinky a akce

Ordinace | Realizace

933.jpg ORDINACE | REALIZACE / Nechte si od nás zhotovit nabídku na Vaši novou ordinaci, nabízíme řešení na míru, přesně podle Vašich představ. Vypracování projektu pr ... Více ...

Castellini | Itálie

884.jpg CASTELLINI | ITÁLIE / Stomatologické soupravy CASTELLINI patří tradičně k tomu nejlepšímu, co si do Vaší ordinace můžete pořídit. Praxí ověřená životnost ... Více ...

STOMADENT | ČESKO

885.jpg STOMADENT | ČESKO / Nejprodávanější zubní soupravy Stomadent, navazují na tradici a kvalitu značky Chirana a Chiradent, tyto stomatologické soupravy jsou konstruov ... Více ...

. > Stomatologie > | CAD-CAM Cerec Sirona

Cerec CAD/CAM Sirona

954.jpg

Nabízíme i na splátky, s 6 měsíčním odkladem první splátky, ve specifikaci:


CEREC AC Omnicam
(nový systém)
CEREC MCXL Premium – 4 motory
Vypalovací pec IVOCLAR  včetně vakuové pumpy

7.jpg

CEREC je moderní technologie, která přináší nové možnosti zhotovení zubních náhrad. Jedná se o unikátní přístroj, jenž pomocí speciálního robota, počítačového vybavení a frézovací jednotky dokáže vyhodnotit, navrhnout a zpracovat celokeramické zubní náhrady – korunky, fazety, výplně či dokonce můstek.

Výhodou je zhotovení i nasazení náhrady během jedné návštěvy lékaře, dokonalý přirozený vzhled protetické práce, její maximální přesnost, dlouhá životnost, barevná stálost a bezpečnost.

CEREC je stomatologický robotický přístroj vyvinutý ve Švýcarsku, který vychází z moderních technologií známých v průmyslu jako číslicové obrábění.

Základem je vždy speciální kamerou zdokumentovaný a počítačově vyhodnocený defekt zubu nebo chrupu, návrh a modelace optimálního řešení a rekonstrukce vady. Následuje zpracování a vybroušení vyprojektované práce z bloku keramiky ve speciálním obráběcím modulu.

8.jpgCEREC
lze využít ke zhotovení keramických fazet, korunek předních i zadních zubů, keramických výplní, náhrad velkých částí zubu poničených kazem či úrazem, ale i tzv „endokorunky" nahrazující tzv. kořenovou nástavbu (čep) i korunku a také celokeramické můstky.

Technologie CEREC je ideální pro všechny, kteří upřednostňují rychlá a estetická řešení velkých kazů a zubních defektů nebo kdy je léčba pomocí fotokompozitních výplní obtížná a výplň nedostatečně odolná. Díky možnosti řešení defektů během jedné návštěvy ordinace je CEREC ideální pro estetické rekonstrukce předních zubů.

Metoda je vhodná také pro osoby citlivé na různé látky, neboť CEREC představuje ošetření bezpečným biokompaktibilním materiálem nezpůsobujícím alergie.

Ošetření se nedoporučuje v případě nevyhovující ústní hygieny.

Další kontraindikací je skřípání zubů, kdy dochází k výraznému opotřebení hran a hrbolků zubů, které neodpovídá věku pacienta. Skřípání je většinou způsobeno rychlým životním stylem a stresem.

Předpokladem ošetření CEREC je dobrá zubní hygiena a posouzení stavu parodontu. Často je po úvodním vyšetření doporučena návštěva dentální hygienistky. Pokud nic nebrání ošetření touto technologií, přistoupí lékař k odstranění kazů či starých výplní a ošetřovaný zub je pro další ošetření tvarově upraven. Následně se pomocí speciální kamery zhotoví 3D snímek/scan ošetřovaného zubu, přístroj data vyhodnotí a na monitoru přístroje zobrazí digitální návrh rekonstrukce poškozeného zubu.

Po odsouhlasení lékařem i pacientem je návrh během několika minut vyfrézován z bloku keramiky a práce je po vyleštění připravena k nasazení do úst pacienta. Keramická náhrada je po vyzkoušení pevně připojena k zubu pomocí speciálního lepidla, které se vytvrzuje světlem pomocí UV lampy.

Celý proces zhotovení CEREC náhrady probíhá v rámci jedné návštěvy lékaře během 60-180 minut. Ošetření je bezbolestné, v případě potřeby se používá lokální anestezie. Předností této metody je nejen rychlost zhotovení, vysoká přesnost práce, pevnost materiálu, barevná stálost, ale také dlouholetá záruka na finální práce (až 10 let).

Vzhledem k vlastnostem keramiky náhrada odpovídá přirozenému zubu, a to nejen barevně, ale i svou tvrdostí. Proto také nedochází k nadměrnému opotřebení zubů v protější čelisti. Keramika je navíc (oproti fotokompozitním plastům) odolná proti ulpívání plaku a je barevně stálá.